Pridaj sa k nám

Vyplnte online prihlášku:

Termíny schôdzok si môžte pozrieť tu: Družinovky

Čo je skauting?

000_8619

Skauting je spoločnosť ľudí, kamarátov, ktorých spájajú podobné hodnoty. Dostať sa do skautského oddielu a vyrastať v ňom znamená vstúpiť medzi rôznych ľudí s rovnakými záujmami.

O  čo sa v skautingu snažíme?

2012-08-13 173454-04-c

Učenie sa hrou, to je známy výrok o skautingu a je to naozaj tak. Zatiaľ čo v škole sa len učí a na ihrisku sa len hrá, v skautingu je to šikovne prepletené. Zmyslom skautského programu je viesť deti a mládež k aktívnemu životnému štýlu, pozitívnemu vzťahu k prírode, rozvíjať seba aj svoje okolie, podporovať osobnostný rast jednotlivca, ale aj naučiť sa fungovať tímovo a komunikovať s ľuďmi. Základom v skautingu je tolerancia, ohľaduplnosť, ochota, zodpovednosť, pomoc druhým a mnohé ďalšie hodnoty, ktorých je v dnešnom svete bohužiaľ stále menej a menej.

Skauting pre každého

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je veľmi dôležité si uvedomiť, že skauting je pre všetkých. Pre deti a mládež, ale aj pre dospelých. Skautom alebo skautkou sa môže stať každý a to bez ohľadu na vierovyznanie, rasu, pohlavie, vek, povahu, sociálny status a podobne.
Na skautingu je krásne to, že sa deťom väčšinou zapáči už pri prvom kontakte.  Skauti vždy radi medzi seba prijmú nováčika a snažia sa, aby cítil, že k nim patrí.
V skautingu zažijete jedinečné a neopakovateľné zážitky. To ako skauti hovoríme z vlastnej skúsenosti 🙂